Zarząd apeluje do właścicieli ogródków działkowych o „sąsiedzką czujność” oraz właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Wiosenny okres sprzyja kradzieżom mienia w tych miejscach, dlatego dobrze wiedzieć jak się chronić przed takim zdarzeniem.

Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym.

Altanki, ogródki działkowe, domy w budowie to miejsca, które niewłaściwie zabezpieczone mogą stać się przedmiotem działalności przestępczej. Złodzieje korzystają bowiem z okazji i plądrują tego typu pomieszczenia w nadziei odnalezienia wartościowych przedmiotów. Zabezpieczmy nasze mienie przed kradzieżą.

Oto kilka porad, które mogą nas uchronić przed jego utratą: – Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.

– Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.

– Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.

– Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią – może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję. Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.

– Spiszmy numery fabryczne i seryjne przedmiotów pozostawianych na działce, zróbmy im zdjęcia, a takie informacje przechowujmy w domu. W razie kradzieży i odnalezienia ich przez policjantów – łatwiej zidentyfikować takie przedmioty.

Zarząd ROD „NEKLA” w Nekli

Kategorie: Aktualności